zadzwoń Zadzwoń: 786 186 280
Poniedziałek - Piątek: od 8:00 do 19:00 (później tylko zgłoszenia online)
Sobota: od 8:00 do 12:00 (później tylko zgłoszenia online)
naprawa sprzętu agd
Naprawa sprzętu AGD w Twoim mieście
Naprawa pralek, lodówek, zmywarek, zamrażarek, kuchenek i piekarników. Zadzwoń lub Zamów ONLINE. Naprawa bezpośrednio u Ciebie w domu!
zamów usługę
Dlaczego Technikan?
  • Naprawa u Klienta w domu
  • Dojazd gratis
  • Szybko dojeżdżamy
  • Tanio naprawiamy
  • Gwarancja na wykonaną naprawę
  • Profesjonalizm i doświadczenie
  • Naprawiamy sprzęt większości marek
Przydatne Poradniki

Jak odpowiednio korzystać z Pralki?

W wielu domach istnieje problem z twardą wodą. Jak poradzić sobie z tym problemem? Aby odpowiednio zadbać o prawidłową pracę naszej pralki należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach podczas korzystania z niej. Przed czyszczeniem zawsze pamiętamy o wyjęciu wtyczki z gniazdka.

JAK DBAĆ O CZYSTOŚĆ PRALKI?

Czyszczenie filtra pralki
Ważne jest, żeby raz na jakiś czas zajrzeć do filtra naszej pracy, czasami zapominamy, że mieliśmy jakiś drobiazg w kieszenie, wylatuje on z niej i dostaje się on do filtra, tak samo dzieje się ze skarpetkami.

Czyszczenie dozownika na proszek
Po każdym praniu Dobrze jest wytrzeć suchą szmatką drzwiczki i uszczelki oraz zostawić pralkę otwartą, by wnętrze mogło wyschnąć i przewietrzyć się. Dzięki wyjmowanemu pojemnikowi na detergenty możemy go łatwo umyć pod bieżącą wodą lub włożyć do zmywarki.

Czyszczenie bębna
Po zakupie nowej pralki należy wykonać krótkie pranie bez wsadu. To pozwoli oczyścić wszystkie przewody i wnętrze pralki z zanieczyszczeń powstałych przy produkcji urządzenia. Przy okazji również mamy możliwość sprawdzenia prawidłowego działania sprzętu i połączeń kanalizacyjnych. Powinniśmy pilnować też wagi wsadu. Przeładowanie może grozić awarią. Zaleca się również raz na jakiś czas wykonania pustego prania powiedzmy na 60-90 stopni z środkiem usuwającym zalegający kamień oraz niemiły zapach jaki powstaje w pralce poprzez wilgoć. Najczęściej stosowanym środkiem tego typu jest Calgon.

dbaj o pralkę - 1

ŚRODKI ZMIĘKCZAJĄCE
Do prania warto regularnie używać środków zmiękczających, zapobiegają one osadzaniu się kamienia na grzałce. możesz także skorzystać z domowego sposobu wystarczy wlać ocet do bębna pralki, bądź wsypać kwasek cytrynowy do dozownika na proszek i włączyć pranie.

dbaj o pralkę - 2

JAK NAPRAWIĆ DROBNE USTERKI W PRALCE?SZUFLADA NA PROSZEK, DRZWICZKI I USZCZELKI
Po każdym praniu Dobrze jest wytrzeć suchą szmatką drzwiczki i uszczelki oraz zostawić pralkę otwartą, by wnętrze mogło wyschnąć i przewietrzyć się. Dzięki wyjmowanemu pojemnikowi na detergenty możemy go łatwo umyć pod bieżącą wodą lub włożyć do zmywarki.

dbaj o pralkę - 3